Zahraniční hosté na Fortice

  • e1
  • e1
  • e2
  • e3

V týdnu od 27. 2. do 3. 3. 2017 proběhl na SOŠ Fortika projekt Edison.

Na naši školu zavítalo 5 zahraničních vysokoškolských studentů – Amelia z Indonésie, Can z Turecka, Danila z Portugalska, Sofi z Číny a Rita z Ghany. Před svým týdenním působením na SOŠ Fortika už prožili 5 týdnů na pěti jiných českých školách.

Městys Lomnice návštěvníky absolutně uchvátil. Hned v pondělí je přivítal i pan starosta Ing. Milan Vojta, MPA, a na jejich žádost jim byla zajištěna také prohlídka lomnického zámku, kde nyní sídlí Střední odborné učiliště a Střední odborná škola SČMSD Lomnice, s.r.o. Provázení se ujala sama paní ředitelka Mgr. Eva Juríková. Samozřejmě jsme zahraničním studentům předvedli i jiné krásy naší vlasti. Ve středu je dva studenti třetího ročníku SOŠ Fortika doprovodili do Punkevních jeskyní a na Macochu. Projížďka na lodičkách pro ně byla zlatým hřebem dne.

Studenti Fortiky se se stážisty rychle spřátelili a měli možnost s nimi trávit i spoustu času po vyučování. Jelikož Can z Turecka oslavil v Lomnici své
21. narozeniny, připravili mu studenti na internátě i narozeninovou oslavu, kde nechyběl ani dort.

Páteční loučení proběhlo vesele. Studenti Fortiky si připravili show, ve které předvedli své barmanské, pěvecké i taneční dovednosti. Celé vystoupení zakončil student prvního ročníku předvedením bojového umění Taek Wondo. Zahraniční stážisté si s chutí vyzkoušeli i vyřezávání ovoce či skládání ubrousků.

Věříme, že tento projekt byl velkým přínosem i motivací jak pro studenty SOŠ Fortika, tak pro zahraniční studenty, a že si z něj všichni zúčastnění odnesli spoustu příjemných zážitků, znalostí a vzpomínek.

e1 e2 e3

Mohlo by Vás zajímat